به گزارش آهن پرايس در اخبار بازار مسکن، احمدرضا سرحدي در خصوص ميزان وام پرداختي خريد مسکن در شرايط کنوني بازار مسکن گفت: ميزان وام پرداختي که به يک زوج جهت خريد مسکن پرداخت مي شود با توجه به اعلام حداقل قيمت هر متر مربع آپارتمان در تهران که حدود 24 ميليون تومان تخمين زده شده است به هيچ عنوان براي خريد مسکن کلفي نيست. 


اين کارشناس حوزه مسکن اظهار داشت: وام مسکني که قرار است به يک زوج پرداخت شود که به تازگي هم مبلغ آن را زياد کردند و آن را به 300 ميليون تومان رساندند با توجه به اينکه مسئولين اعلام کردند متوسط قيمت هر متر خانه در تهران 24 ميليون تومان است به هيچ عنوان براي خريد خانه کافي نيست.
او در ادامه افزود: با 300 ميليون تومان که مبلغ وام پرداختي مسکن به زوجين است چند متر از يک خانه را مي توان خريد؟ حداقل متراژ مورد نياز يک زوج جوان 50 الي 60 متر است و با اين مقدار وام آن ها توان خريد يک خانه را نخواهند داشت.


اين کارشناس اقتصادي با تاکيد بر اام انجام کار‌هايي در بازه  زماني کوتاه و بلند مدت تصريح کرد: باتوجه به شرايط کنوني نمي‌توان برنامه ريزي به صورت کوتاه مدت انجام داد به طور مثال يکي از برنامه‌هاي کوتاه مدت پرداخت وام وديعه بود که پيش از پرداخت وام باعث افزايش اجاره بها از سوي مالکان شد در نتيجه در بازه کوتاه مدت به علت سنگين بودن مسکن به عنوان يک کالا نمي توان هيچ اقدام موثري انجام داد بلکه بايد درميان مدت و بلند مدت پروژه‌ هايي را اجرايي کنند که هم مسکن استيجاري درون آن قرار بگيرد و هم مسکن‌هاي ارزان قيمت همانند مسکن مهر را درون خود جاي دهد.


سرحدي با تاکيد بر وجود ايرادات مسکن مهر اظهار کرد: مسکن مهر داراي ايرادات بسيار زيادي بود، اما اصول آن درست بود و در واقع همان چيزي را مطرح مي‌ کرد که در اصل چهل سوم قانون اساسي مبني بر اام ايجاد امکانات حداقلي همچون مسکن توسط دولت صورت گيرد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Tyler Holly Lily Angelina Valerie Jacob Devon azinAA Cheryl Samantha